Наказ Міністерства освіти і науки України

_______________№ ______

Програма

ІІ (концептуально-діагностичного) етапу дослідно-експериментальної роботи за темою

«Формування національно-патріотичної самосвідомості засобами аерокосмічної освіти в умовах загальноосвітнього навчального закладу»

на базі школи І-ІІІ ступенів № 36 ім. С. П. Корольова міста Києва

на січень – грудень 2016 р.

Зміст роботи

Строк

виконання

Очікувані результати

Виконавці

1.

Розробити концептуальні засади формування національно-патріотичної самосвідомості засобами аерокосмічної освіти в умовах загальноосвітнього навчального закладу.

Січень – серпень 2016 р.

Концептуальні засади формування національно-патріотичної самосвідомості засобами аерокосмічної освіти в умовах  загальноосвітнього навчального закладу.

Таранік-Ткачук К. В., науковий керівник,

Агєєва О. Б., заступник директора з наукової роботи, творчі групи вчителів

2.

З’ясувати зміст, структуру понять «національно-патріотична самосвідомість», «аерокосмічна освіта», визначити компоненти, критерії, показники та рівні сформованості заданої якості.

Січень

2016 р.

Розроблення та наукове обґрунтування понятійно-категорійного апарату наукового дослідження.

Удовенко О. М.,

Литвиненко О. О., заступники директора

3.

Розробити концепцію аерокосмічної освіти учнівської молоді.

Листопад 2016 р.

Концепція аерокосмічної освіти учнівської молоді її наукове обґрунтування.

Таранік-Ткачук К. В., науковий керівник,

Агєєва О. Б., заступник директора з науково – методичної роботи

4.

Розробити та впровадити систему корекційно-розвивальних заходів, спрямованих на формування національно-патріотичної самосвідомості учнів.

Січень – грудень 2016 р.

Створення комплексної системи занять, тренінгів та виховних заходів, проведення яких сприятиме формуванню національно-патріотичної самосвідомості учнів.

Литвиненко О. О., заступник директора з навчально-виховної роботи

5.

Науково обґрунтувати критерії, показники, рівні ефективності формування національно-патріотичної самосвідомості засобами аерокосмічної освіти.

2016 р.

Розроблення та наукове обґрунтування системи діагностування відповідно до мети і завдань експерименту.

Агєєва О. Б., заступник директора з науково – методичної роботи

6.

Розробити виховну систему загальноосвітнього навчального закладу на засадах єдності виховання, розвитку і психологічної підготовки учнів до реалізації в соціумі.

Квітень -липень

2016 р.

Створення системи виховної роботи з формування національно-патріотичної самосвідомості учнів

Агєєва О. Б.,

Ковальська С. В., заступники директора

7.

Стратегічне планування  методичної та навчально-виховної роботи загальноосвітнього навчального закладу відповідно до завдань дослідно-експериментальної роботи і результатів діагностики.

2016 р.

Створення моделі методичної роботи школи.

Удовенко О. М., заступник директора з навчально-виховної роботи, творчі групи вчителів

8.

Розробити діагностичний інструментарій, спрямований на визначення рівня національно-патріотичної самосвідомості учнів.

Березень 2016 р.

Діагностичне забезпечення дослідно-експериментальної роботи.

9.

Провести планову діагностику рівня національно-патріотичної самосвідомості учнів.

Квітень 2016 р.

Отримання та аналіз даних, про динаміку формування національно-патріотичної самосвідомості учнів засобами аерокосмічної освіти.

10.

Здійснити моніторинг ставлення батьків учнів дослідно-експериментальної роботи у школі.

Травень 2016р.

Збір даних про ефективність та доцільність дослідно-експериментальної роботи з точки зору батьків учнів.

Литвиненко О. О., заступник директора, психологічна служба школи

11.

Провести третій етап діагностування готовності педагогів до участі у дослідно-експериментальній роботі. Виявити стресові фактори, які перешкоджають ефективній діяльності педагогів у межах експериментального процесу.

Червень 2016 р.

Визначення рівня готовності педагогів до участі у ІІ етапі дослідно-експериментальної роботи. Аналіз та визначення рівня розвитку інноваційного середовища в школі. Виявлення та нейтралізація факторів, що перешкоджають ефективній реалізації експерименту.

12.

На основі отриманих емпіричних даних розробити статистичну модель успішності реалізації дослідно-експериментальної роботи у школі.

Вересень - жовтень 2016 р.

Створення моделі, яка наочно демонструватиме особливості експериментального процесу в школі, його сильні та слабкі сторони.

Литвиненко О. О., заступники директора

13.

Провести педраду «Основні завдання і зміст патріотичного виховання та формування національно-патріотичної самосвідомості учнів засобами аерокосмічної освіти в умовах загальноосвітнього навчального закладу».

Жовтень 2016 р.

Рішення педради щодо удосконалення системи патріотичного виховання учнів у школі.

Адміністрація школи

14.

Розробити науково-методичне забезпечення дослідно-експериментальної роботи.

Листопад 2016 р.

Програми, методичні рекомендації, посібники за темою дослідження.

Удовенко О. М., заступники директора, творчі групи вчителів

15.

Підвести підсумки ІІ (концептуально-діагностичного) етапу дослідно-експериментальної роботи.

Грудень 2016 р.

Звіт про завершення ІІ (концептуально-діагностичного) етапу дослідно-експериментальної роботи.

Фещенко С. М., директор школи

Науковий керівник                                                                                                                               К. В. Таранік-Ткачук

Директор школи І−ІІІ ступенів № 36 ім. С. П. Корольова міста Києва                                          С. М. Фещенко

Координатор                                                                                                                                         Г. Е. Самойленко