29.09.2024 Символ вічної пам’яті – Бабин Яр

Трагічні дні 29- 30 вересня 1941 року навічно закарбувалися в українській історії. Вони стали символом «Голокосту від куль» і нацистської політики масового знищення людей. Саме тут, у Бабиному Яру, був масовий розстріл. У ці дні вбили майже 34 тисячі євреїв – мешканців Києва.

Розстріли в урочищі розпочалися відразу після вступу нацистів та їхніх союзників до Києва у вересні 1941 року і відбувалися чи не щоденно до завершення окупації міста. За два роки окупації Києва тут було розстріляно майже 300 тисяч цивільних і захисників країни, в'язнів нацистських концтаборів.

Напередодні 83-ї річниці масових розстрілів у Бабиному Яру учні нашої школи відвідали це сумне місце пам’яті.

Діти й педагоги пройшли "Дорогою смерті", подивилися відео інсталяції страшних подій, доторкнулися до символічної "Стіни плачу", почули голоси розстріляних на "Дзеркальному полі", вшанували пам’ять всіх загиблих у Бабиному Яру.