21.02.2024 Поки живе мова в устах народу, до того часу живе і народ

Вже 24 роки поспіль ми відзначаємо Міжнародний день рідної мови. День був встановлений у 1999 році ХХХ сесією Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. За даними ЮНЕСКО у світі існує близько 6000 мов, 43% з них знаходяться під загрозою зникнення.

Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат тисячолітньої еволюції етносу. Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління.

Відповідно до даних Національної Академії Наук України, сучасна українська мова містить приблизно 256 тисяч слів, найбільш споріднені – білоруська, чеська, словацька, польська та сербська мови. Українську мову в різні історичні періоди називали по-різному: проста, руська, русинська, козацька…

В українській мові є особливі слова – паліндроми, які можна читати як зліва направо, так і справа наліво:корок, зараз…

Про всі ці цікаві факти сьогодні спілкувалися з учнями 7-9 класів, проведені п’ятихвилинки в рамках уроків української мови «О рідне слово, хто без тебе я?», візуалізація «Рідна мова для мене – це…», урок-гра «Знавці української мови» у Центральній районній бібліотеці «Голосіївська» для учнів 4-Б класу, тематичні ранкові зустрічі та уроки в початковій школі, конкурс есе учнів 11-х класів про роль і важливість рідної мови як способу індифікації українців, конкурс газет «Мова наша калинова», спеціальний випуск шкільного радіо «Без мови рідної, юначе, народу рідного нема».

Думаємо, спілкуємось рідною, українською!

Школа I-III ступенів № 36 імені С.П.Корольова міста Києва

© Школа № 36. Київ-040, вул.М.Стельмаха, 9, тел. (044)2577630, mail: sch36kyiv@ukr.net