20.03.2024 Панорама майстерності педагогічних працівників Голосіївського району

Педагогічні колективи Голосіївського району застосовують різномані форми роботи таких атестаційних комісій, серед яких популярними і вже традиційними стали панорами, місячники, декади педагогічної майстерності.

Одна із таких панорам пройшла 19 березня 2024 року у школі І-ІІІ ступенів № 36 імені С.П. Корольова у вигляді спільної зустрічі педагогів трьох шкіл Голосіївського району. Формат заходу дав можливість учителям школи І-ІІІ ступенів № 36 імені С.П. Корольова, спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 165 з поглибленим вивченням англійської мови та спеціалізованої школи I-III ступенів з поглибленим вивченням французької мови № 269 поділитися своїми напрацюваннями, продемонструвавши «родзинки» педагогічного досвіду.

Захід засвідчив великий творчий потенціал педагогів та вміння працювати відповідно до сучасних вимог. Кожен учитель мав можливість не тільки поділитись власним досвідом з колегами, а й запозичити щось нове, актуальне як у досвідчених, так і в молодих учителів.

Учасників засідання привітали п’ятикласники школи № 36 імені С.П. Корольова уривком з вистави «Попелюшка» англійською мовою, під керівництвом вчителя Олени Маслової, а десятикласники провели екскурсію у шкільному музеї історії та розвитку космонавтики.

Своїми досягненнями поділилися з колегами й інші вчителі школи, які атестуються, зокрема:

- Марія Жила, вчитель початкових класів, показала майстер-клас: «Ігрові технології як ефективний засіб розвитку пізнавальної діяльності молодших школярів»;

- Інна Бірюкова, вчитель англійської мови, провела рольову гру: «Інтерактивні методи навчання читання англійської мови в початкових класах»;

- Людмила Костриця–Лавринюк, учитель географії показала ділову гру: «Інтерактивні технології. Мотивація до творчого навчання»;

- Ольга Мельничук, учитель історії, представила презентацію на тему: «Алгоритм опрацювання історичних джерел»;

- Валентина Хопта, вчитель образотворчого мистецтва й трудового навчання, провела релаксацію «Виготовлення витинанки»;

Свій досвід презентували також учителі спеціалізованої школи №165, а саме:

- Юлія Андрієвська, вчитель початкових класів, розповіла про формування навичок самооцінювання учнів початкової школи;

- Оксана Моргун, учитель англійської мови, провела майстер-клас: «Робота з флеш-картками на уроках англійської мови»;

- Вікторія Пожитько, вчитель біології та хімії показала майстер-клас: «Використання лепбуків на уроках природничого циклу. Логічне вивчення хімічних елементів».

Педагоги спеціалізованої школи № 269:

- Анна Соловей, учитель англійської мови поділилася презентацією на тему: «Використання інноваційних технологій на уроках іноземної мови»;

- Ірина Коваленко, вчитель французької мови, представила розробку: «Ігри на уроках французької мови як засіб формування комунікативної компетенції школярів»;

- Вікторія Тимків, учитель біології, презентувала досвід з питання: «Застосування онлайн-сервісів для активізації навчально-пізнавальної діяльності здобувачів освіти на уроках біології»;

- Тетяна Вороніна, вчитель математики, провела майстер клас з відео: «Керування пізнавальною діяльністю учнів на уроках математики»;

- Ірина Каламбет, учитель математики, поділилася презентацією з застосуванням інтерактивної дошки: «Інструменти вчителя математики для дистанційного навчання та способи зробити офлайн урок більш ефективним».

Підбиваючи підсумки спільного засідання, учасники відзначили, що кожному вчителю дуже важливо постійно працювати над педагогічною майстерністю, не зупинятися на досягнутому, включати в свою роботу щось нове і цікаве, поєднуючи свій досвід із надбаннями колег, бо педагогічна майстерність учителя – запорука успішного навчання і виховання учнів.