19.10.2024 Перший крок до оволодіння всіма необхідними навичками в умовах війни

В умовах сьогодення вміння вчасно надати першу домедичну допомогу або правильно накласти турнікет – не примха часу, а життєва необхідність. Повномасштабна війна вносить свої корективи в наше життя.

Правильний алгоритм дій може суттєво збільшити шанси пораненого на виживання. Важливо знати як діяти впродовж перших платинових 10 хвилин після та золотої години, відведеної на евакуацію до госпіталю.

Сьогодні учні 9-11 класів зустрілися з учасником бойових дій, володарем «Золотого хреста, «Лицарського хреста» та медалі «За врятоване життя», інструктором з тактичної медицини 5-ої окремої штурмової Київської бригади Євгенієм, позивний «Джоконда».

Гість розказав про своїх побратимів, ознайомив з базовими рекомендаціями допомоги постраждалим з використанням стандартизованої військової аптечки; провів тренінгове заняття з учнями як правильно користуватися турнікетом, як зупиняти кровотечу, тампонади, як перенести постраждалого, практично відпрацювали навички на тренажерах.

Такі тренінги– перший крок до оволодіння всіма необхідними навичками, що знадобляться нам всім у складних умовах та надзвичайних ситуаціях.