Пам`ять-енергія вічності!

15 лютого в школі відзначили День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Офіційно ця дата була встановлена в Україні. 15 лютого 1989 року останній радянський солдат залишив афганську землю- закінчилася 10-річна афганська війна....

Сьогодні разом із молоддю у війні на сході беруть учать і колишні воїни-афганці, учасники бойових дій у різних гарячих точках планети. Вони знову на передовій. Покоління воїнів-афганців знає ціну життя, дружби, єдності, воно зберегло військову відданість і братерство. Ще досі тим, хто пройшов крізь афганське пекло, сниться, як горіли небо і земля. Наші хлопці у свої 20 років падали, як скошені снопи. А до того ще й географічні умови: нестача води і гарячий пісок навкруги, або гори, в яких не пройти. Ковток води цінувався як золото. Всі дані про жорстоку війну тримали в секреті. І лише в останні роки на шпальти преси потрапили деякі цифри. За 9 років і 2 місяці в Афганістані побувало 620 тисяч радянських солдатів, офіцерів, генералів і 21 тисяча робітників та службовців. За цей час вбито, загинуло в різних катастрофах, нещасних випадках, пропало безвісти 14 453 чол., 35 тис. поранено. За офіційними даними в Афганістані загинуло 3 тис. 280 українців, серед яких і наш випускник Лесь Валерій. Неофіційну статистику в усіх війнах необхідно помножити як мінімум на 4.

Учні школи вшанували пам'ять загиблих покладанням квітів до меморіалу воїнів-афганців