10.10.2024 Як подбати про себе?

Ментальне здоров’я – це стан щастя та добробуту, в якому людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати та робити внесок у суспільне життя. Це означає, що ментальне здоров’я об’єднує здоровий дух та психіку людини. Ментальне здоров'я — це відчуття спокою, щастя та рівноваги.

Під час війни ментальне здоров'я дітей дуже страждає, адже досить часто їм доводиться перебувати в стресових ситуаціях. Окрім того, внутрішньо переміщеним дітям та дітям-біженцям надзвичайно важко пристосуватися до нових умов. Якщо у дітей один або обидва батьки захищають нашу країну, то вони швидше за все зіткнуться з відчуттям розлуки.

Важливо: Батькам слід говорити з дітьми про війну, допомагати їм зрозуміти, що відбувається та почуватися в безпеці.

Варто пам'ятати, що різні психічні розлади в дітей часто викликають серйозні проблеми (наприклад, як вони поводяться, навчаються або справляються з різними емоціями). Багато дітей часто відчувають занепокоєння та якісь внутрішні страхи. І вони починають висловлювати ці емоції через свою деструктивну поведінку. Здорове ментальне здоров'я сприяє кращому розвитку дитини.

Війна по-різному впливає на дітей.

Так, 10 жовтня, у Міжнародний день психічного здоров’я в школі пройшла тематична година спілкування з ментального здоров’я у 1-11 класах:«Що таке емоції, якими вони бувають і чому навіть агресія — це нормально; «Як допомогти собі, які вправи згадати, коли стає тривожно»; «Що таке стрес і як впоратися з його наслідками».