День української писемності й мови "Рідна мова - основа життя"

Як парость виноградної лози,

Плекайте мову. Пильно й ненастанно

Політь бур’ян. Чистіша від сльози

Вона хай буде. Вірно і слухняно

Нехай вона щоразу служить вам,

Хоч і живе своїм живим життям.

Дзвенить, чарує рідна мова…І сьогодні, коли все українство відзначає День української писемності й мови, вона, неповторно чарівна і багата, знову звучала і на першому уроці під час інформаційних п’ятихвилинок, які старшокласники проводили в 5-7 класах; про неї, її давню історію, про роль Преподобного Нестора Літописця в розвитку української писемності йшлося під час тематичної радіолінійки «Плекаймо мову!».

Щоб долучитися до живого мовного джерела, старшокласники писали радіодиктант національної єдності «Крила України», черговий раз засвідчуючи свою небайдужість до стану вивчення української мови як духовної основи нації.

Завершився День української писемності і мови брейн-рингом «Говоримо українською», під час якого шестикласники показали свою обізнаність у багатьох питаннях історії розвитку української мови і її сучасного стану,проявили свої творчі здібності ,складаючи власні вірші і декламуючи поезії відомих українських письменників про мову.

Річ не про те, що мова солов’їна,

Бо мова – глибше, ніж пташиний спів.

В її скарбниці – доля України,

Космічна нерозгаданість віків.