06.11.2023 Історико-краєзнавча експедиція «Шляхами мужності й болю» до 80-річчя визволення Києва від фашизму у Другій Світові війні

80 років тому, 6 листопада 1943 року, радянські війська в ході Київської наступальної операції визволили від німецько-фашистських загарбників столицю України – місто Київ. Із вдячністю всі ми схиляємо голови перед героями. Ми у вічному боргу перед Вами .

Довгим і небезпечним був шлях до визволення Києва. Він проліг через окопи і партизанські ліси, через підпілля і застінки гестапо, через розпач і віру, через смерть і безсмертя.

ДОТИ - німі свідки мужності та героїзму. "Мовчать в боях зруйновані ДОТи, в них кров’ю захлинулася війна. Бувають безіменними висоти, та всі солдати мають імена!..." Напередодні 80-ї річниці визволення Києва від нацистських загарбників, учні 6-б, 7-х, 8-х і 10-го класів нашої школи дійснили історико-краєзнавчу експедицію «Шляхами мужності й болю», південною частиною І-ї лінії оборони Києва 1941 року. Ми побачили місця, де влітку 1942 року відбувалися тяжкі, криваві бої за Київ, дізналися про деякі сторінки історії, побували в ДОТах 220 та 179.