02.11.2023 Українська - код нації

Мова – символ Батьківщини. Мова — це той інструмент, який єднає націю, народ в єдине ціле. Мова – це не просто слова, звуки, це – голос народу. Мова — це душа народу. Як і всяку душу, її треба вміти зберегти чистою і красивою.

Мелодійна та неповторна українська мова ввібрала в себе гомін лісів і полів, рік і морів, п'янкий запах рідної землі нашої. Слова нашої мови переткані вишневим та барвінковим цвітом, калиною. У народу немає більшого скарбу, ніж його мова. Бо саме мова — це характер народу, його пам'ять, історія і духовна могутність.

В рамках декади «Українська – код нації» в початковій школі пройшла вікторина «Перлинки рідної мови» для учнів 3-4 класів, творчий конкурс для учнів 1-4 класів «Цікава абетка». Для учнів 6-7 класів проведено бібліотечний урок «Світлиця слова у безмежжі часу».

Сьогодні слід підтримувати українську мову, пишатися її багатством і милозвучністю. Бо мова народу — найкращий цвіт, що ніколи не в'яне, а вічно живе, розвивається.